Зміна місця проживання: відтепер це можна зробити онлайн

Зміна місця проживання: відтепер це можна зробити онлайн

 02-12-2021
Категорія: 

Зміна місця проживання — одна з найпопулярніших адміністративних державних послуг. 01.12.2021 року набрав чинності Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні»

Відтепер, заявник може обирати варіант онлайн чи офлайн звернення.  Щоб скористатися послугою онлайн, потрібно зайти на портал Дія, у списку послуг знайти зміну реєстрації проживання й заповнити за 10-15 хвилин заяву. Власник житла має підтвердити запит і дати дозвіл на реєстрацію в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з'являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом одного робочого дня. Не потрібно відвідувати ЦНАП і військкомат.
Наразі відповідна послуга доступна лише для тих, хто має паспорт у формі ID-картки. В подальшому планується надання даної послуги і для  тих українців, які мають паспорти у формі книжки. Дитина до 14 років може бути зареєстрована лише за адресою своїх батьків, а житло, в якому заявник хоче зареєструвати дитину онлайн, не має перебувати в іпотеці або довірчій власності.

Раніше ця послуга була доступна лише в 7 містах України , а з 1 грудня 2021 року до цієї кількості долучилося й місто Сєвєродонецьк.

Доступ громадян до якісних та зручних публічних послуг без корупційних ризиків мета органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація підтримує ініціативу Уряду у розбудові сервісної держави. Пріоритетом для керівництва громади є створення комфортних, зручних умов для спілкування громадян України, бізнесу та держави.