Дізнайся про свій рівень цифрової грамотності!

Цифрові навички сьогодні — це як вміти писати, читати та рахувати. Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності Цифрограм 2.0. За його основу було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.).

Рамка цифрової компетентності для громадян України — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрової грамотності українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, підвищення практичного використання засобів і сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення.

Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

1. Основи комп’ютерної грамотності

2. Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.

3. Створення цифрового контенту.

4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.

5. Безпека у цифровому середовищі.

6. Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Безкоштовно скласти тест на цифрову грамотність Цифрограм 2.0. і отримати сертифікат можна на порталі Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/digigram