Вклеювання фотокарток у паспорт

Що робити, коли невчасно звернувся за вклеюванням фотокартки при досягненні 25,45-річного віку?

З 5 жовтня 2018 року набрали чинності зміни, внесені Урядом до постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».

Відповідно до внесених змін, як і раніше громадяни, які досягли 25- чи 45-річного віку можуть вклеїти фотокартку до паспорта у формі книжечки або ж оформити ID-картку. Але якщо людина не звернулася для вклейки фото впродовж місяця від дня народження, то обмін паспорта на ID-картку здійснюється в обов’язковому порядку.

Для того, щоб отримати паспорт громадянина України у формі картки при досягненні 25 чи 45-річного віку, замість вклеювання фотокартки в паспорт громадянина України, заявник подає такі документи:

• паспорт, що підлягає обміну;
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору;
  • ідентифікаційний код;
  • документ про сімейний стан (свідоцтво про шлюб/розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, у разі зміни прізвища);
  • довідка про підтвердження місця реєстрації.

Загальна вартість адміністративного збору у разі оформлення ІД-картки протягом 20-ти робочих днів становить 345 грн. У разі термінового оформлення протягом 10-ти днів вартість становить 471 грн. (Додатково стягується державне мито та комісія за банківські послуги).

У разі своєчасної вклейки фотографії у паспорт громадянина України при досягненню 25 чи 45-річного віку, при собі необхідно мати фотокартку розміром 3,5х4,5 та паспорт громадянина України. Послуга надається безкоштовно. Термін виконання до 5-ти робочих днів.

Дякуємо, що користуєтеся нашими послугами!
Ми працюємо для Вас!